Florentine in jurk


Artikel 3 van 13

Florentine in jurk
Florentine in jurk - 2


Florentine in jurk - 3

€ 75 00
Aantal

Deze dame heeft na ruim 150 jaar nu een jurkje van silk aangekregen. Naar een schilderij van Christoffer Wilhelm Eckersberg
Female Model, Florentine
1840
oil on copper, 13 x 13 in.
Fys Kunstmuseum/Odense Bys Museer, Odense

Fpto print op linnen bewerkt met silk en kraaltjes.

Afmeting: 23 cm bij 23 cm inclusief baklijst.

Oplage van 9 stuks: 1/9 - 2/9 -3/9 ....enzovoorts

Omdat alles met de hand is bewerkt kunnen er onderling kleine verschillen in zitten en dus afwijken van deze foto.

Christoffer Wilhelm Eckersberg (Blåkrog, 2 januari 1783 - Kopenhagen, 22 juli 1853) was een Deens schilder. Hij werd - als zoon van een timmerman - geboren in het Hertogdom Sleeswijk, tegenwoordig het zuiden van Jutland. Hij zou een van de grondleggers worden van de Gouden Eeuw van de Deense Schilderkunst.

Eckersberg legde zich al als kind toe op het tekenen en schilderen, en kreeg al vroeg les van Jes Jessen, een schilder van portretten en kerk-interieurs. Vanaf zijn zeventiende kreeg hij les van Josiah Jacob Jessen in Flensburg. In 1803 werd hij aangenomen op de Koninklijke Deense Kunstacademie in Kopenhagen. Hier was Nicolai Abraham Abilgaard een van zijn leermeesters. In 1810 trouwde hij met Christina Hessing, kennelijk om het kind te echten dat zij had gekregen. Deze zoon, zou later in de voetsporen van zijn vader, etser worden. Vrijwel meteen na zijn huwelijk zocht en vond hij fondsen voor het ondernemen van buitenlandse reizen. In Parijs studeerde hij enige tijd bij Jacques-Louis David. Van 1813 tot 1816 woonde en werkte hij in Rome, waar hij deel uitmaakte van een kleine groep Deense kunstenaars, aangevoerd door de beeldhouwer Bertel Thorvaldsen. Tijdens zijn verblijf in Italië, werd de scheiding tussen hem en zijn vrouw uitgesproken.

In 1816 keerde hij in Denemarken terug. Hij werd lid van de Academie en werd in 1818 benoemd tot professor, op de stoel die de Academie voor hem, na het overlijden van Abilgaard, had vrijgehouden. Hij trouwde opnieuw. Eerst met Elisabeth Juel, en na haar overlijden in 1927, met een jongere zuster van haar: Susanne. Van 1827-1829 was hij directeur van de Academie. In zijn schilderwerk legde hij zich toe op portretten, genrestukken, scheepvaartschilderijen en historische genrestukken.



(inclusief 19% BTW)



Nieuwsbrief
Meld u aan voor onze nieuwsbrief:

Gastenboek
ben zo blij met de Klimt tas! en de big ... lees meer >>
10-05-2012

Super Godinnen tas gekocht in het Valkhof museum. En zoals ... lees meer >>
20-04-2012

Hoi Vivian, Ik heb net de mof ontvangen. Hij is nog ... lees meer >>
17-02-2012

Plaats een bericht >>